категорії: афіша події

Концерт до 100-літнього ювілею Івана Гончара

теґи: Іван Гончар, Музей Івана Гончара
Початок: 27.01.2011 19:00
Закінчення: 28.01.2011 17:00
Місце: Будинок вчителя
Адреса: Київ, вул.Володимирська, 57.
Предмет події: 100-річчя Івана Гончара Кількість відвідувачів: 0

Іван Гончар

    Запрошуємо на святковий концерт до 100-літнього ювілею Івана Макаровича Гончара (1911-1993), який відбудеться 27 січня 2011 року о 19.00 в приміщенні Будинку Вчителя за адресою: Київ, вул.Володимирська, 57.

Вхід вільний!

 

28 січня 2011 року о 17:00 годині запрошуємо в Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» на вечір пам’яті та відкриття виставок до 100-літнього ювілею Івана Макаровича Гончара (1911-1993).

У програмі вечора:
  • Відкриття виставки «ІВАН ГОНЧАР: «ЖИТИ І ТВОРИТИ ДЛЯ НАРОДУ».

Ювілейна виставка показує шлях видатного Майстра від рідної батьківської хати в с.Лип’янці Шполянського р-ну на Черкащині до всесвітньовідомого хатнього музею українських старожитностей. Тут постає візуально-образний ряд зразків народного малярства, ткацтва, вишивки, гончарства, дереворізьблення, одягу, прикрас, музичних інструментів. Це – не тільки результат творчого пошуку окремого художника. Унікальна збірка хатнього музею І.М. Гончара, сформованого на основі етнологічного розуміння українського мистецтва, стала реальним втіленням української національної ідеї. Музей Гончара в 1960-і був одним із неофіційних осередків «шістдесятництва» в Україні, в реакційні 70-і – являв зразок протистояння художника і громадянина системі, а з другої пол. 80-х рр. став духовною основою для національно-визвольного руху й формування ідеології української державності.

Презентація видань:

Книги подарунково-поштових листівок «Українці в малюнках Івана Гончара». Цим спільним виданням Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» і поліграфічна фірма «Майстер Книг» розкривають для читачів ще одну сторінку творчого і наукового доробку Гончара – серію його картин «Українські народні типажі у місцевому національному вбранні другої половини XIX – початку XX століть». Анотації до аркушів і передмова – українською та англійською мовами.

Бібліографічного покажчика «Іван Гончар: мистець, збирач, дослідник». Унікальне видання, яке вперше видається у такому обсязі (614 записів), охоплює публікації від 1949 по 2009 роки, що стосуються проблем української культури, народного мистецтва і філософії творчості в баченні Гончара, висвітлюють життєвий і творчий шлях ювіляра і становлення заснованого ним музею.

• Книжкова виставка «Іван Гончар: зачарований красою».
• Виступи мистецьких колективів.

Виставка діятиме з 28 січня до 13 лютого 2011 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця з 10 до 17.45

Вхід на відкриття виставки вільний!

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

 
Я був там