категорії: репортаж

Допомогли Святому Миколаю

теґи: Допоможи Святому Миколаю, КМЦ НАУКМА, Лирник Сашко, Пропала Грамота, ТаРУТА, гурт Тінь Сонця

  17 грудня означилося для Києва рясним снігом і непересічною подією – благодійним рок-концертом до дня Святого Миколая, що його організували музиканти гуртів "ТаРута", "Тінь Сонця" та "Пропала Грамота".
  Передісторія така: цьогоріч музиканти гурту "ТаРута" вирішили підтримати козаків з Братства козацького бойового звичаю «Спас» які щороку на Миколая відвідують білоцерківський дитячий будинок "Материнка", привозять  подарунки і створюють дітям свято. Залишалось запросити дружні гурти, оголосити про свої наміри широкому загалу -  і добра справа має шанс на життя.
  Кожному організатори запропонували зробити свій особистий благодійний внесок. Гості мали змогу допомогти дітяи декількома шляхами: грошовим внеском, подарованою книгою, іграшкою або ще чимось. Тож на початок заходу зала Культурно-мистецького Центру Києво-Могилянської академії складалася виключно з хоч і невеликих, але благодійників.
  Ведучим вечору був Сашко Лірник – знаний казкар, патріот і просто непересічна особистість. Впродовж концерту він багато жартував, розповідав історій, ділився своїми асоціаціями щодо гуртів, таки розповів казочку і двічі заспівав української нарадної пісні.
  Розпочали дійство гурт "Пропала грамота". Гурт працює у авторському жанрі, що поєднує елементи фольку, фанку, року, хопу, афробіту та інших сучасних і не дуже течій, усе це разом називається подільський фундаментал.  Вони зіграли і свої пісні, відомі відвідувачам концертів і фестивалів, але записані лише тепер до "Чудернацької сили". Одна з таких – "Копієчка"- завела гостей одразу по початку концерту . Також були твори, що, як на мене, дещо експериментальні, наприклад уваги заслуговує дещо не світу цього пісня "Лежиш во гробі" на слова випускника Могилянської академії Григорія Сковороди.
  Естафету "Пропала Грамота" передали етно-рок фундації "ТаРута". Ця команда грає не в одному музичному напрямку, а одразу в трьох: автентичний спів, акустична музика та етно-рок. У їх музиці окрім звичайних рокових інструментів і вокалу чуємо скрипку, флейту, перкусію, ксилофон і два жіночі "народні" голоси. Гурт відіграв свою частину на звично високому рівні. Були тут пісні "виключно про любов. А любов буває різна: до пива, до дівчат, до війська, до держави (то вже кохання :) ..." (Євген "Їжак" Романенко).
 Заключною частиною заходу був виступ гурту "Тінь Сонця". Команда відома шанувальникам української якісної музики своїм "козацьким роком" – метал з фолковим звучанням і патріотичними текстами. Вони долучили скрипку і бандуру до звичного рок-бенду і це визначило їх  унікальність. Але якоюсь кармою для гурту є постійні ротації складу, чергова активізація яких припала на тепер. З невідомих для мене причин гурт покинули гітарист і скрипалька. На виступі не було також і басиста, що грав з гуртом у кліпі "Місяцю мій", на "Гайдамака.UA" і на "Рок-Січі". Цього разу "Тінь Сонця" були у новому складі: Сергій Василюк – вокал, бас; Андрій Хаврук – гітара ; Володимир Хаврук – ударні; Іван Лузан – бандура; і новий гітарист – Микола Лузан. Тож виступ супроводжувався експериментальним звучанням відомих хітів без скрипки, невпевненістю нового гітариста і деякими неполадками з апаратурою. Та гурт показав клас! Зіграли і "древлянську" "Чугайстера", і "найпатріотичнішу" "Козачу могилу", і "давньоруську народну" "Кривий танець", і багато іншого. Було багато присвят. Також Сергій Василюк порадував усіх прихильникв гурту, повідомивши, що новий альбом "Танець Серця", на який всі з нетарпінням чекають,  вже записано, він доопрацьовується (цю роботу планують закінчити у січні) і у лютому-березні слід очікувати на його презентацію. Сольний концерт гурту з цього приводу можливо також пройде в залі Культурно-мистецького центру Києво-Могилянської академії.
 Тож благодійний вечір закінчився. Сподіваюсь наступного дня дітям з дитбудинку сподобалось свято і подарунки. Доброго в світі стало більше. А ми чекатимемо на наступні зустрічі з улюбленими українськими рок-гуртами ще з якогось доброго приводу. "ТаРуту" наступного разу можна буде почути на традиційних "Йорданських вечорницях", а "Тінь Сонця"  обіцяли нарешті призентувати свій новий альбом.