категорії: репортаж

Зробимо Київ чистим 2.

теґи: Lets Do It Ukraine, Зробимо Київ чистим 2, екологічна акція

Звіт з прибирання київських парків 25 вересня 2010 року

            25 вересня в суботу екологічна організація Lets Do It Ukraine провела акцію по прибиранню парків Києва під назвою "Зробимо Київ чистим-2". Як зрозуміло з назви, це вже друга акція такого типу. Перша проводилась 5 червня 2010, охопила 18 парків і залучила 500 людей.
  Трохи про організаторів. Let's Do It Ukraine – рух молодих, ініціативних та аполітичних людей, мешканців Києва та громадян України, що об’єдналися заради однієї мети – врятувати нашу країну від екологічної катастрофи, пов’язаної з постійно зростаючим забрудненням її природних ресурсів. У Києві вони здійснюють пілотний проект з порятунку міста від сміття. "Зробимо Київ чистим!» – це частина міжнародної ініціативи "Let’s do it world!», Заснованої у 2008 році в Естонії. Організаторам акції з очищення лісів і парків "Let’s do it 2008″ вдалося залучити у невеликій прибалтійській країні більше 50 000 волонтерів і прибрати більше 10 000 тонн сміття.
  Цьогоріч планувалось прибрати 25 парків. З різних причин вдалося прибрати лише 20 парків. До акції запрошувалися всі бажаючі, небайдужі до стану київських зон відпочинку. Рекламні плакати висіли у багатьох вищих навчальних закладах, запрошуючи долучитися донаведення ладу в найближчих парках, а також добре провести суботній ранок.
Mandrivo4ci поталанило взяти участь у прибиранні парку Пушкіна, що біля метра "Шулявка". Усі побоювання щодо дощу у суботу не виправдалися, ранок був свіжий і сонячний. Біля входу у парк навколо координаторів у яскравих футболках зібралось більше 30 людей. Були тут молодь, бабусі-пенсіонерки і навіть цілі сім'ї. (До речі, представниці жіноцтва виявилися більш екологічно свідомими і чисельно переважали. smile )
  Організатори були добре підготовлені: забезпечували всіх сміттєвими пакетами ( exclaim із вторсировини), мали аптечку і навіть пропонували Гарячий чай в перервах між прибиранням. Лише рукавички підкачали. Запропонованими можна було хіба що булочки в супермаркеті вибирати, а не сміття у парку прибирати.
Про вивезення ( exclaim і переробку) сміття було домовлено з київськими сміттєперероблювальними компаніями «КиївМіськВторРесурси», «Veolia» та «Грінко». Компанія, що погодилась обслуговувати парк Пушкіна, переробляє пластикові пляшки, бляшанки з-під напоїв і будь-яке скло. Це сміття волонтери фасували в окремі пакети. Решта зібраного мала йти на полігон. Туди, нажаль, потрапляли пластиковий посуд і поліетиленові пакети. Але вони принаймі будуть зосереджені в одному місці, а не розкидані тонким шаром по київським паркам.
  Парк Пушкіна взагалі не є надто забрудненим. Він обладнаний урнами. Тут періодично прибирають муніципальні служби (принаймі в околі головної алеї). Найбільше занепокоєння,а отже і увагу акції викликалипостійні місця пікніків в найглибшому куточку парку праворуч від головної алеї. Там працювало найбільше волонтерів.
Після запланованих трьох годин прибирання ми не були впевнені, що прибрали парк повністю, але сподівались що він став чистішим і приємнішим. Огляд наступного дня дав відповідь – ми дійсно прибрали ВЕСЬ ПАРК. Можливо до ідеалу ще далеко, але великі зміни на краще точно сталися. Тож Mandrivo4ka від імені всіх волонтерів закликає відвідувачів парку бути екологічно свідомими і підтримувати чистоту.

  Незважаючи на невелике непорозуміння ,що виникло наприкінці з адміністрацією парку, все було врегульовано і подія запам'яталась теплим сонячним днем, дружньою атмосферою і корисною роботою.

 

  За інформацією Let's Do It Ukraine в акції 25 вересня прийняло участь 680 киян, які прибирали 20 парків Києва і зібрали 140 кубометрів сміття. У порівнянні з першим проектом кількість учасників збільшилась на 30%.

 

  Наступною планується всеукраїнська акція «Зробимо Україну Чистою!» 16 квітня 2011 року. Зустрінемося там!

smile

Більше інформації на сайті http://www.letsdoit.org

Джерело: mandrivo4ka.ucoz.ua